راهنما

سئوالات متداول

لیست سئوالات متداول مطرح شده به همراه پاسخ

اﻳﺪه ﺻﺮف، ﺷﺮاﻳﻂ ﺣﻤﺎﻳﺖ را در ﭼﺎرﭼﻮب ﺣﻘﻮق ﻣﺎﻟﻜﻴﺖ ﻓﻜﺮي ﻧـﺪارد، اما اﻳﺪه ﭘﺲ از ﺑﺮوز و تولید ﺑﺎ وﺟﻮد ﺷﺮاﻳﻄﻲ ﺑﻪ  ﻋﻨﻮان اﺧﺘﺮاع ﻳـﺎ ﻃـﺮح  ﺻﻨﻌﺘﻲ در حمایت حقوق مالکیت فکری درخواهد آمد که این شرایط در نوآوردگاه برای ایده های ساخته شده فراهم خواهد شد.

هر بار نوآوردگاه با یک موضوع متفاوت برگزارمیشه و اگه شما به اون موضوع و حوزه علاقه داشتید یا در اونها فعالیت کرده باشید، این رویداد میتونه برای شما مفید باشه.

توصیه ما اینکه با تیمتون در این رویداد شرکت کنید اما اگه تیم ندارید ولی ایده دارید میتونید در سایت نوآوردگاه، بعد از ثبت نام در رویداد، برای خودتون تیم جمع کنید و اگه نه تیم دارید و نه ایده ما به شما کمک میکنیم تا در یک تیم جذب بشید.

هر ایده ترجیحا همراه با یک تیم کارآفرین در نوآوردگاه ثبت نام کند زیرا توسعه کسب وکار نیاز نگاهی چند وجهی به موضوع کسب و کار شامل نگاه بازار، سازمان و راه حل فناورانه است و افرادی که تیم ندارند می توانند با مراجعه به صفحه ثبت اطلاعات کاربران روییداد مورد نظر با افراد مورد نیاز برای تیم سازی مذاکره کنند.

در نوآوردگاه‌هایی که با موضوع خاص، تنها ایده‌هایی پذیرش می‌شوند که حداقل سطح آمادگی یا بلوغ فناوری (TRL) سه و بالاتر داشته باشند. برای اینکه در مورد TRL بیشتر بدونید اینجا کلیک کنید.

ایده‌هایی که در نوآوردگاه پذیرش می‌شوند بسته به عنوان و موضوع هر نوآوردگاه متفاوت است. از لحاظ موضوعی ما دو نوع نوآوردگاه داریم: 1- نوآوردگاه با موضوع آزاد 2- نوآوردگاه با موضوع خاص.  موضوع خاص هر دوره از نوآوردگاه به همراه عنوان آن مشخص می‌شود، به عنوان مثال در نوآوردگاه نانو-بیو فناوری فقط ایده های مربوط به نانو و یا بیو فناوری و یا هم‌افزایی این دو پذیرش می‌گردند. به طور کلی ایده‌هایی که در زمینه‌ فناوری های همگرای NBIC (فناوری‌های نانو، زیستی، اطلاعات و علوم شناختی) و هم‌افزایی دوتایی یا چندتایی این فناوری‌ها باشنددر اولویت قرار دارند.

تعداد اعضای تیم‌های شرکت کننده در نوآوردگاه حداقل 3 و حداکثر 5 نفر میتونه باشه.

پس از ثبت نام در وبسایت در صفحه رویداد مد نظرتان پس از ثبت درخواست عضویت ایده خود را نام نویسی کنید و پروپزال و مستندات خواسته شده را ارایه دهید. پس از بررسی ایده شما توسط کارشناسان ما، ایده شما پذیرش شده و یک کد پذیرش به آن تعلق میگیرد. با استفاده از این کد که برای هر ایده پذیرش شده منحصر بفرد است شما میتوانید خودتان و افراد تیمتان را در سامانه ثبت نام نوآوردگاه ثبت نام نمایید.

برگزاری همچین رویدادی در چند روز، حداقل هزینه‌هایی داره که بخشی از اون توسط شرکت‌کننده پرداخت میشه. البته این مقدار خیلی ناچیزه و میخوایم با پرداخت مطمئن بشیم که ثبت نام کننده دغدغه‌ی یادگیری و کارآفرینی داره.