5 نوع مربی که هر کارآفرین مشتاق به آن نیاز دارد

زبانه های اولیه

5 نوع مربی که هر کارآفرین مشتاق به آن نیاز دارد

تعقیب رویا کارآفرینانه‌تان یک افسانه نیست. به نقل از بلومبرگ اقتصادی، از هر ده کسب‌و‌کار، هشت تای آنها در هجده ماه اول شکست می‌خورند. هرچند به نقل از یک بررسی دیگر، 70 درصد کسب‌وکارهایی که مربی داشته‌اند، بیش از 5 سال دوام آورده‌اند. این نرخ، دو برابر کسب‌و‌کارهای کوچکی است که در زمانی مشابه مربی نداشته‌ و هدایت نشده‌اند. این، پاسخ این پرسش است که چرا برای هر کارآفرینی مهم است که مربی درستی برای خود بیابد.

«مربی کسی است که توانمندی و استعدادی بیش از آنکه شما در خود می‌بیند در شما می‌بیند و به شما کمک می‌کند آن را بروز دهید.» – باب پروکتور

یک مربی به شما کمک می‌کند اهداف‌تان را  به بهترین نحو هدایت کنید. در حقیقت، یک مربی به شما کمک می‌کند چیزها رو از منظری متفاوت ببینید و تصمیم‌گیری بهتر، حل مساله، مدیریت تیم و سایر مهارت‌هایی که پیش‌نیازهای موفقیت هستند را تسهیل می‌کند.

در ادامه پنج نوع متفاوت مربی که هر کارآفرینی نیاز دارد، فهرست شده است

متخصص

کسی را پیدا کنید که آن‌گونه زندگی می‌کند که شما دوست دارید. با حسادت به آنها نگاه نکنید، فروتن باشید و از آنها بیاموزید. بیل گیتس، وارن بافت را داشت، تونی رابینز، جیم رون را داشت و لوک اسکای‌واکر، یودا را داشت. با استفاده از تجربیات‌شان، این مربی به شما کمک خواهد کرد برای آنچه در سفرخودتان مواجه می‌شوید، آماده شوید.

بیل گیتس، وارن بافت را داشت، تونی رابینز، جیم رون را داشت و لوک اسکای‌واکر، یودا را داشت.

فرد اجتماعی

شما به نقطه‌نظر کسی نیاز دارید که به‌شدت اجتماعی است و با افراد موثر در شبکه شما در ارتباط است. این مربی نه‌تنها به شما کمک می‌کند با کمک ارتباطاتش شبکه‌ درستی بسازید، بلکه او می‌تواند بازخوردی واقعی و ارزشمند درباره پیشرفت شما در مقایسه با معاصران بالقوه خود به شما بدهد.

 

فردی با تخصص مشابه شما

فرد یا گروهی از افراد که مهارت‌های مشابه شما دارند، به شما کمک خواهند کرد که در چیزی که انجام می‌دهید، بهتر باشید. داشتن یک سیستم پشتیبان به شما کمک خواهد کرد کسی را داشته باشید تا به آن برای مشاوره و توسعه حرفه‌ای تکیه کنید. این مربی تنها شما را تهییج نخواهد کرد، بلکه به شما کمک می‌کند به‌وضوح مسیر خود را با کمک دانش و تجربه او هدایت کنید.

 

دوستان قدیمی

یک دوست واقعی می‌تواند اولین یا حتی قابل اعتمادترین مربی شما باشد. دوستان نزدیک‌تان را شناسایی کنید؛ آنهایی که شما می‌توانید در زمان نیاز به آنها رجوع کنید. از آنجایی که دوست شما، شمای واقعی‌تان را می‌شناسد، مهم نیست که او در زمینه مورد علاقه شما تخصص دارد یا نه. چنین مربی به شما کمک خواهد کرد ارزیابی کنید که چقدر از خط آغاز را آمده‌اید و چگونه موضوعات در طول مسابقه شما برای رسیدن به موفقیت تغییر کرده است. این مربی به شما کمک خواهد کرد تا متوجه شوید که نباید روی بخش‌های ارزشمند زندگی خود در خارج از کار مصالحه کنید.

 

شنونده

گاهی، تمام چیزی که نیاز دارید، فردی است که به شما گوش دهد؛ کسی که صبورانه به شما گوش دهد و شما را بدون قضاوت درک کند. چنین مربی به شما کمک خواهد کرد تا شما با تجزیه‌و‌تحلیلی عمیق‌تر با ریشه مشکلاتی که با آنها مواجه هستید، روبه‌رو شوید. این مربی مشکلات‌تان را برای شما حل نخواهد کرد، اما او به شما کمک می‌کند تا قدرت لازم برای حل آنها را بیابید.

رضا کلانتری‌نژاد- سبا یوسفی

منبع:

https://yourstory.com


Leave a comment

Filtered HTML

  • آدرس هاي وب سايت و آدرس هاي ايميل بصورت خودكار لينك مي شوند.
  • Shortcodes usage

  • تگ هاي HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • شكستن خطوط و پاراگراف ها بصورت خودكار اعمال مي گردد.

Plain text

  • هيچ تگ HTML مجاز نيست.
  • آدرس هاي وب سايت و آدرس هاي ايميل بصورت خودكار لينك مي شوند.
  • شكستن خطوط و پاراگراف ها بصورت خودكار اعمال مي گردد.
تصویر کد امنیتی
حروفی که در تصویر نمایش داده شده، وارد کنید.