ده فعالیت سریع و آسان برای ساخت و بهبود تیم (قسمت اول)

زبانه های اولیه

ده فعالیت سریع و آسان برای ساخت و بهبود تیم (قسمت اول)

بهترین تیم های موفق حتی پس از ساختار یافتن همواره در حال تمرین بهبود روابط و ساختار خود هستند تا با این دست از تمرینات روحیه، انگیزه و بهره‌وری خود را افزایش داده و در راستای پیشرفت حوزه کاری از یکدیگر شناخت عمیق تری پیدا کنند. انسان‌ها دارای نوع نگرش و جهانبینی متفاوتی هستند و هر کس از نظر خود  منطقی کاملا صحیح دارد. این تمرینات برای هر ابعادی از تیم ها قبلیت دارند.

چهار نوع فعالیت اصلی برای تیم سازی وجود دارد که عبارتند از فعالیت های ارتباطی، فعالیت های مربوط به حل مسئله و تصمیم گیری، سازگار سازی و برنامه ریزی و فعالیت هایی که بر روی اعتماد سازی متمرکز است. فعالیت ها باید به شکلی انجام شوند که همواره سرگرم کننده و چالش برانگیز باشندو همچنین تاثیرات جانبی مثبت بر تک تک اعضا برای درک بهتر از ارزش کار تیمی داشته باشد.در این بخش از مجموعه آموزش‌های مربوط به کار تیمی، به 10 تمرین بسیار تاثیرگذار که تمرکز آنها بر افزایش توانمندی در حوزه حل مسئله و بهبود مهارت های ارتباطی است می پردازیم.

تمرینات مربوط به بهبود ارتباطات

بازی دو حقیقت و یک دروغ

مدت زمان لازم برای اجرای این فعالبت: 45 تا 60 دقیقه

تعداد تکه کاغذ 3 برابر تعداد شرکت کنندگان آماده کنید. هر فرد از هر تیم باید 3 تکه کاغذ داشته باشد و بر روی 2 تکه از کاغذها یک حقیقت در مورد خود و بر روی تکه سوم یک دروغ درباره خود بنویسد. این کار باید کاملا محرمانه انجام شود و دیگران نیاید ببنند و بفهمند که هر فرد چه می نویسد.

بعد از این مرحله 10 الی 15 دقیقه برای بحث آزاد قرار دهید و  پس از آن شما می توانید از هر فردی جویا شوید که بر روی 3 کاغذ چه نوشته است. هیچ فردی حق دروغ گفتن ندارد باید دقیقا آنچه که بر روی کاغذ نوشته است بگوید. بنابراین این ایده وجود دارد که همواره در نحوه بیان آنچه بر روی کاغذ درج شده علاقه دروغ ها آن وجهی است که شما علاقه چندانی به آن ندارید و حقایق مطلوب تر است.

بهتر است این فرآیند بعد از بحث آزاد به صورت رقابتی انجام شود و شرکت کنندگان به تیم های 3 یا 4 نفره تقصیم شده  و هر فرد با فرد دیگری  از تیم رقیب به گفتگو بنشیند و در مورد نوشته های او سوال بپرسد و با توجه به جواب های احتمال دهد کدام یک از سه مورد دروغ و دو مورد دیگر راست بوده اند.بعد از اینکه گفته

 

های دونفره به پایان رسید نوبت به قضاوت گروهی هست. هر کسی دلایلی که فکر می کند موردی که فکر می کند دروغ است و موردی که راست است را بیان می کند و فرد مقابل می تواند از خود دفاع کند و بعد از آن کل گروه به نوبت در مورد تک تک اعضا اعلام نظر خواهد کرد و طرف مقابل باید تا آخرین نفس از هر 3 عنوان دفاع کند اما حق بیان دروغ جدید برای دیگران را ندارد و بعد از قضاوت گروه در مورد هر یک از افراد با رای گیری هر یک از افراد باید شروع به اعتراف کنند و بگویند که کدام مورد دروغ بوده و کدام موارد حقیقت داشته اند.

 

بازی لحظات مهم

مدت زمان لازم برای اجرای این فعالبت: 45 تا 60 دقیقه

این فعالیت قبل از اجرا نیاز تایید افراد برای انجام دارد و افرادی که تمایل به اجرای آن ندارند باید گروه را برای مدت مذکور ترک کرده و به فعالیت دیگری بپردازند. حد اکثر تعداد مجاز برای انجام این فعالیت 12 نفر است. این فعالیت با گرایش روانشناسی و شناخت بیشتر افراد یک تیم برای یکدیگر است و برای تیم هایی که پیشتر تشکیل شده است بیشتر پیشنهاد میشود. این فعالیت نیاز به یک لیدر دارد.

همه ما در گذشته خود لحظاتی داریم که بهترین و تلخ‌ترین لحظات زندگی ما به حساب می آیند. این فعالیت به بازنگری آن لحاظات پرداخته و از شرکت کنندگان می خواد که آن را به شکلی که در ادامه توضیح می دهیم با همه کسانی که در فعالیت حضور دارند تشریح کنند. با توجه به جنبه های روانشناسی این فرآیند حضور یک لیدر برای نظارت و مدیریت فضا فعالیت الزامی است.

در مرحله نخست فعالیت باید تمام شرکت کنندگان چشم های خود را بسته و به مدت 5 دقیقه به زیباترین لحاظات زندگی خود فکر کنند. اگر فقط برای یک بار و تنها به مدت 30 ثانیه امکان بازگشت به آن لحظات را داشتید، آن لحظه کدام بود؟ با جزئیات کامل تنها آن 30 ثانیه را بر روی کاغذ درج کنید.

در مرحله دوم مجدد چشمان خود را ببندید و به مدت 5 دقیقه به سراغ تاریکترین، بدترین و تلخترین خاطرات خود بروید. اگر فقط برای یک بار و تنها به مدت 30 ثانیه از آن را بتوانید تغییر دهید آنرا به چه شکل خواهید کرد؟ حال فرض کنیم این توانایی در شما بوجود آمده و نیروی قدرتمند الان در شما وجود دارد که می توانید ابن کار با نوشتن تغییر مد نظر خود بر روی کاغذ انجام دهید. تغییر مد نظر خود را بر روی کاغذ درج کنید و آنرا به دست قدرت نهادینه خود بسپارید.

 

در مرحله سوم هر فرد شرکت کننده باید زیباترین 30 ثانیه زندگی خود و 30 ثانیه ای بر روی کاغذ برای تغییر نوشته با شرکت کنندگان به اشتراک بگذارد.

در هنگام دریافت رضایت نامه برای ورود اینگونه کارگاه ها جزئیات بیان نمی شود ولی 2 مورد به طور شفاف باید بیان شود که کارگاه اشاره به زندگی خصوص افراد دارد و حول محور روانشناسی برای شناخت بیشتر اعضا از یک دیگر تشکیل می شود و دارای لیدری است که آشنایی کامل با برگزاری آن دارد.

 

نویسنده و گردآورنده: امید پیردهی

منابع:

The Big Book of Team Building Games: Trust-Building Activities, Team Spirit Exercises, and Other Fun Things to Do   by    John W Newstrom

 

 

 


Leave a comment

Filtered HTML

  • آدرس هاي وب سايت و آدرس هاي ايميل بصورت خودكار لينك مي شوند.
  • Shortcodes usage

  • تگ هاي HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • شكستن خطوط و پاراگراف ها بصورت خودكار اعمال مي گردد.

Plain text

  • هيچ تگ HTML مجاز نيست.
  • آدرس هاي وب سايت و آدرس هاي ايميل بصورت خودكار لينك مي شوند.
  • شكستن خطوط و پاراگراف ها بصورت خودكار اعمال مي گردد.
تصویر کد امنیتی
حروفی که در تصویر نمایش داده شده، وارد کنید.