گجتی به قدرت یک مک بوک، آیپدتان را مک بوک کنید!

زبانه های اولیه

گجتی به قدرت یک مک بوک، آیپدتان را مک بوک کنید!

 همه می‌دانیم اپل، با ارزش‌ترین شرکت دنیا، خانواده‌ی خودش را دارد. خانواده‌ای قدرتمند و یکپارچه متشکل از لپ تاپ، موبایل، ساعت و سیستم تلویزیون و... که خوبی‌های زیادی دارد. در این خانواده همه چیز طوری طراحی شده‌ا است تا به خوبی با یکدیگر کار کنند و این یعنی با کیفیت‌ترین و یکپارچه‌ترین‌ها در مقایسه با رقبا. البته معایبی هم دارند. یکی از مشکلات این است که هر روز اعضای تازه‌ای وارد این خانواده می‌شوند که از سیستم عامل‌های قبلی که شاید مشتریان با آن‌ها راحت‌تر بوده‌اند پشتیبانی نمی‌کنند. اما مهم‌ترین مشکل این است که ابزارک‌های یکپارچه‌سازی همه‌ی این خانواده بایکدیگر کم و محدود هستند.

حالا استارتاپی قصد دارد این مشکل را حل کند. با ابزارکی به نانم لونا. لونا ابزارکی است که با استفاده از آن می‌توان آیپد را به مک بوک وصل کرد و کارهایی که با مک بوک انجام می‌دادیم را بر روی آیپد انجام دهیم.

آیپدتان، بیش از چیزی که فکر میکنید قابلیت دارد

. کار کردن با این گجت بسیار آسان است، به سادگی خوردن یک شیرینی! این ابزارک کوچک به سادگی، تنها با نصب یک اپلیکیشن، با استفاده از wi-fi مک‌ را به آیپد متصل می‌کند و یک مانیتور دوم در اختیارتان قرار می‌دهد. درضمن این ابزارک با دو درگاه USB-C  و Mini DisplayPort سازگار است.​

چگونه اینقدر خوب کار می‌کند؟!

تفاوت لونا با بقیه ابزارک‌ها استفاده از فناوری لیکویید (LIQUID technology) است. فناوری لیکویید که در حقیقت تنها برای عده‌ی خاصی دردسترس بود، هم اکنون برای همه در دسترس است. این تکنولوژی باعث دادن تصویری باکیفیت، دقیق و شفاف می‌شود. این چیزی است که برای لونا اهمیت زیادی دارد. چون آن‌ها پی بردن این کیفیت برای همه اهمیت دارد نه فقط برای کسانی که وسواس ایده آل بودن دارند.

سازگاری کامل با اپل

لونا کاملا مک‌تان را گسترده‌تر می‌کند. به شما این اجازه را می‌دهد که مستقیما از آیپدتان با پشتیبانی کامل کیبوردهای اضافه، قلم اپل، تاچی که اثر متقابل را به روی مک دارد، کار کنید. این گجت دقیقا کاری می‌کند که مک شما به یک دیوایس قابل لمس تبدیل شود. هر کاری هم که کنید روی هر دو دستگاه انجام می‌شود. این  امکانات نشان می‌دهند که این وسیله می‌تواند آیپد شما را به چیزی فراتر از یک مانیتور اضافه تبدیل کند.

لونا در اعماق

اگر به تمام ارزش‌هایی که برای شما خلق می‌کنند دقت کنید یقین می‌آورید که این بهترین گجت برای لمسی کردن مک‌تان است. هدف‌های آن‌ها بسیار به درد بخور هستند، تکنولوژی پشت این پروژه تکراری نیست، روند طراحی آن‌ از طبیعت الهام گرفته و از باتری هم استفاده بهینه‌تری خواهید کرد.

لونا استروپد را به مرحله بعدی می‌برد

استروپد (astropad)  یک مفهوم خیلی ساده‌است که تقریبا مثل لونا. شما یک اپلیکیشن را روی مک و آیپدتان نصب می‌کنید و هر تصویری که می‌خواهید روی آیپد بکشید روی مک شما منعکس می‌شود. این یعنی لازم به قلم‌ نوری‌های هزار دلاری ندارید. این ایده قبل از لونا بارها اجرا شده‌است؛ اما فرق کلیدی آن‌ها با لونا این است که آن‌ها کاملا به درد نخور بودند.. لونا با نرم‌افزاری قدرتمند که جایزه‌های معتبری برده است، ادغام شده. لونا هر دو نسخه‌ای که یکی برای آیپد و دیگری برای مک از استروپد منتشر شده‌است را گسترش می‌دهد. اگر شما یک حرفه‌ای‌ خلاق هستید، لونا برای شما ساخته‌ شده‌است.

نیازهای سیستمی

این سیستم با هر مک مدرنی کار می‌کند لونا تنها نیازمند یک سیستم عامل مک 10.10 یوسیمیت یا جدیدتر است. برای نمایش بهینه‌تر پیشنهاد می‌کنیم از این سیستم‌ها استفاده کنید. مک بوک ایر، مک بوک پرو، مک مینی، آی مک که همه‌ی این‌ها باید حداقل دارای نسخه‌ی 2012 باشند. آیپد هم باید IOS نسخه ۹.۱ یا جدیدتر باشد. قدیمی‌ترین نسخه برای استفاده هم آیپد ۲ است.

 و اما چیزهایی که می‌توانید روی این دو دستگاه با هم اجرا کنید

صفحه گسترده‌های نرم افزار numbers (چیزی مثل اکسل در سیستم عامل مک) ارائه‌ها و کی‌نوت‌ها ( چیزی مثل پاورپوینت در مک)، کدنوشتن و آهنگسازی، کار سنگین‌تر از این‌ها هم می‌توان انجام داد؟!

طراحی لونا از طبیعت الهام گرفته است!

وقتی که توسعه محصول انجام می‌شد، تولیدکندگان خواستند که متفاوت و پایدار باشند و حس یک وسیله جانبی متفاوت را ارائه دهند. آن‌ها هدفمند تصمیم گرفته‌اند از بقیه لوازم جانبی اپل متفاوت باشند. نکته جالب این است که آن‌ها از بلورهای کریستال درون طبیعت الهام گرفته‌اند که جلوه بصری زیبایی داشته باشند و نیز درون دست به راحتی جا بشوند.

نویسینده: محمد طبیب‌زاده


Leave a comment

Filtered HTML

  • آدرس هاي وب سايت و آدرس هاي ايميل بصورت خودكار لينك مي شوند.
  • Shortcodes usage

  • تگ هاي HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • شكستن خطوط و پاراگراف ها بصورت خودكار اعمال مي گردد.

Plain text

  • هيچ تگ HTML مجاز نيست.
  • آدرس هاي وب سايت و آدرس هاي ايميل بصورت خودكار لينك مي شوند.
  • شكستن خطوط و پاراگراف ها بصورت خودكار اعمال مي گردد.
تصویر کد امنیتی
حروفی که در تصویر نمایش داده شده، وارد کنید.