نوآوردگاه فناوری‌های همگرای تبریز

زبانه های اولیه

پوستر/ Poster

نوآوردگاه فناوری‌های همگرای تبریز

فناوری‌های همگرا، به مجموعه چهار فناوری اطلاعات، زیستی، شناخی و نانو گفته می‌شود که در هم‌افزایی و یکپارچگی با هم قادراند، به نیازهای از آدمی پاسخ گویند که تاکنون فناوری‌ها دیگر قادر به آن نبوده‌اند.دستیابی به یک جامعه که با فناوریهای همگرا همپوشانی دارد، از طریق معرفی درست NBIC امکان پذیر است، که خود می تواند مزیت اتصال به پیشگامان این زمینه در سراسر جهان شود.

« نوآوردگاه » رویدادی آموزشی-عملی است که به کارآفرینان جوان آموزش می‌دهد که چگونه می‌توانند برپایه ایده‌های نوآورانه خود، کسب‌وکاری راه‌ بیاندازند و آن را توسعه دهند نوآوردگاه در مدت زمان  5 روز در تاریخ 20 الی 24 آبان ماه برگزار می‌شود.. در این مدت شرکت‌کنندگان یاد میگیرند چگونه تیم تشکیل دهند، ایده‌هایشان را امکان‌سنجی کنند، مدل کسب‌و‌کارشان را طراحی کنند، طرح تجاری کسب‌و‌کارشان را تدوین کنند و همه این موارد را چطور در مقابل سرمایه گذار ارائه دهند. انعطاف‌پذیر بودن نوآوردگاه به طوری که با توجه به موضوع رویداد نوع کارگاه‌های آموزشی و زمان برگزاری متغیر است مزیتی است که در دیگر رویدادها دیده نمی‌شود.
نوآوردگاه با اجرای Gamification یا بازی‌‌وارسازی خلاقیت را به رویدادهای کارآفرینی وارد کرده‌است، به نوعی که تیم‌ها در نوآوردگاه بودجه مجازی دریافت می‌کنند و باید هزینه‌های کسب‌وکارشان را بصورت شبیه‌سازی شده، از آن بودجه پرداخت کنند. همچنین کارگاه‌های آموزشی نیز در قالب بازی برگزار می شود و تیم‌ها امتیازهایی را از مربیانشان دریافت می‌کنند. در پایان نوآوردگاه تیم‌ها، طرح و ایده‌هایشان را در مقابل شتابدهنده‌ها و سرمایه‌گذاران ارائه می‌کنند و تیم‌های برتر مورد حمایت قرار می‌گیرند.

یکی از اهداف بزرگ ما در نوآوردگاه، تلاش برای ایده پردازی و توسعه کسب وکارهای مبتنی بر فناوری های همگرا نه تنها در ایران بلکه در سطح بین المللی است. ما بر این باوریم که افزایش دانش جهانی دانشجویان کارشناسان ، فناوران و همچنین کارآفرینان می توانند نقش موثری برای ایجاد جامعه و جهان بهتر داشته باشد

برای مشاهده گزارش رویداد کلیک کنید.

 

 

نحوه اجرای رویداد

ثبت نام

مرحله اول: نخست تمامی متقاضیان با ثبت‌نام در رویداد اطلاعات تیم و ایده خود را وارد کنند.

آموزش و شروع کار گروهی

مرحله سوم: ثبت‌نام کنندگان طی 4 تا 5 روز تمرین و کار گروهی با دریافت آموزش‌ها و خدمات مورد نیاز، کسب و کار مبتنی بر ایده خود را توسعه می‌دهند.

ارائه مدل اولیه کسب و کار

مرحله چهارم: پس چند روز فعالیت مستمر بر روی ایده، تیم‌ها در نوآوردروز مدل اولیه کسب و کار خود را به داوران ارائه می‌نمایند.

ارزیابی و انتخاب برتر

مرحله پنجم: پس از نقد و بررسی ارائه‌ها توسط کمیته ارزیابی در یک بازه زمانی چند روزه تیم‌های منتخب برای ورود به فاز شتابدهی و جذب سرمایه معرفی می‌شوند.

ادامه

مربیان/ Mentors

محل برگزاری/ Event Place

شماره های تماس:

  • مدیر نوآوردگاه: 09106730988

آدرس:

تبریز، محل دائمی نمایشگاه بین المللی تبریز

نمایشگاه بین‌المللی تبریز

حامیان/ Supporters