مشارکت در راه اندازی کسب‌وکار ابزارک‌های نظارت بر سلامت شخصی

زبانه های اولیه

مشارکت در راه اندازی کسب‌وکار ابزارک‌های نظارت بر سلامت شخصی

با همکاری شرکت برهان نوآوران آینده «مبنا» وابسته به مرکز همکاری‌های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری

گزارش رویداد

بدلیل کنکور کارشناسی ارشد و درخواست شرکت‌کنندگان تاریخ برگزاری رویداد به 18 تا 22 اردیبهشت ماه 1396 موکول شده است. 

در دنیای امروز که سرعت توسعه و ارایه فناوری‌های نوین نرخ رشد نمایی به خود گرفته و دوره عمر یک فناوری بسیار کوتاه است، صرف زمان زیاد بر روی یک مسئله و یک راه حل ریسک شکست بالایی را برای هر سازمان به دنبال دارد و اگر فناوری‌های نو  به سرعت توسعه پیدا نکنند خیلی زود جایگزین فناوری دیگری خواهند شد. از سوی دیگر رقابت شدید در توسعه فناوری‌های جدید در کشورهای در حال توسعه و توسعه یافته به کوتاه شدن چرخه عمر فناوری‌ها بیش از پیش دامن زده است. در چنین شرایطی سازمان هایی به نام شتابدهنده ها به وجود آمدند تا سرعت انتقال فناوری ها به بازار هر چه بیشتر افزایش یابد. اما فرآیند شتاب‌دهی  در حوزه فناوری های پیشرفته (High-Tech) بسیار زمان بر و پر هزینه است و به نظر می رسد تعریف یک پروژه خاص و پیشبرد آن توسط خود سازمان و از یک مسیر به صورت سنتی با شرایط محیطی کسب و کارهای فناورانه دیگر معقول به نظر نمی رسد.

حوزه نظارت بر سلامت شخصی همواره یکی از مهمترین نیازهای جامع بشری است که از دیرباز تاکنون دانشمندان متعددی در این حوزه فعالیت های چشمگیری انجام داده اند. ابزارک­‌های نظارت بر  سلامت شخصی یکی از فناوری­‌های درحال توسعه زندگی امروز بشری است. مشغله کاری، کمبود زمان، دشواری تردد و هزینه‌­های بالای خدمات پزشکی باعث شده است که برخی از ابزارهای تخصصی پزشکی با ساده­‌سازی به یک وسیله مصرفی خانگی مبدل شوند. در این میان، ابزارک های سنجش فشار و قند خون، سنجش هوشمند دمای بدن ، سنجش اکسیژن اشباع خون، سنجش هوشمند وزن، سنجش فعالیت­‌ها و خواب روزانه و غیره... نخستین سیستم‌­هایی بودند که با طی این مسیر، به ابزارک­‌هایی در دسترس عموم تبدیل شدند.

به همین دلیل، شرکت نوآوران فناوری‌های همگرای شناختی، زیستی، اطلاعات و نانو (شزان) به دنبال شناسایی و مشارکت تجاری با تیم‌های فناور در قالب برنامه‌ی شتابدهی برای توسعه کسب و کارهای مبتنی بر فناوری‌ ابزارک­های نظارت بر سلامت همراه است.  این برنامه‌ی «توسعه کسب و کارهای ابزارک­‌های نظارت بر سلامت شخصی » یکی از برنامه‌های محوری شرکت شزان درتوسعه کسب و کارهای دانش بنیان است. تمامی فناوران ترجیحا در قالب تیم، می‌توانند در این برنامه شتابدهی شرکت کنند. ورودی این برنامه‌ی شتابدهی رویداد نوآوردگاه ابزارک­های نظارت بر سلامت شخصی است.

مهلت ثبت‌نام اولیه به پایان رسیده است شرکت‌کنندگانی که ثبت‌نام اولیه خو را انجام داده‌اند نسبت به ثبت‌نام نهایی هرچه سریع‌تر اقدام فرمایند. 

 

 

 

نحوه اجرای رویداد

ثبت نام و ایجاد حساب کاربری

مرحله اول: نخست تمامی متقاضیان با ثبت نام در حساب کاربری و تکمیل اطلاعات پروفایل عضو خانواده نوآوردگاه خواهند شد.

عضویت در رویداد و تشکیل تیم

مرحله دوم: شرکت کنندگان در صورت داشتن ایده به صفحه رویداد مورد نظر مراجعه و در هنگام عضویت در رویداد ایده خود را ثبت و سپس اعضاء تیم خود را مشخص می‌نمایند. (هر تیم شامل 3 تا 5 نفر است.)

آموزش و شروع کار گروهی

مرحله سوم: ثبت‌نام کنندگان طی 3 روز تمرین و کار گروهی با دریافت آموزش‌ها و خدمات مورد نیاز، بر روی توسعه کسب و کار مبتنی بر ایده خود فعالیت می‌نمایند

ارائه مدل اولیه کسب و کار

مرحله چهارم: پس از سه روز فعالیت، تیم‌ها مدل اولیه کسب و کار خود را در روز چهارم به داوران ارائه می‌نمایند.

پنل نقد و بررسی

مرحله پنجم: پس از ارزیابی ارائه‌ها توسط داوران و سرمایه گذاران پنل نقد بررسی رویداد با حضور سیاست گذاران و فعالان این حوزه برگزار می شود.

ادامه

مربیان/ Mentors

محل برگزاری/ Event Place

شماره های تماس:

  • مدیر نوآوردگاه:09106730988
  • دبیر اجرایی(دریافت اطلاعات تکمیلی): 09123642811

آدرس:

تقاطع بزرگراه کردستان و خیابان ملاصدرا، نبش زاینده رود شرقی، پلاک 24، مجتمع شکوفایی شرکت های دانش بنیان

مجتمع شکوفایی شرکت های دانش بنیان

حامیان/ Supporters