حمایت مالی برای تجاری‌سازی و عرضه محصولات BCI

زبانه های اولیه

Description
Undefined

یکی از چالش‌های دنیای کامپیوتر این است که چگونه می‌توان بهترین ارتباط با ادوات کامپیوتری ایجاد کرد. هر قطعه کامپیوتر سیگنالی ایجاد می‌کند که ادوات جانبی باید با استفاده از یک رابط از این سیگنال‌ها بهره ببرند. بهترین راه برای کاهش میزان خطا در ارتباط با کامپیوترها، اتصال مستقیم مغز به کامپیوتر است که این کار از طریق رابط مغز و کامپیوتر امکان‌پذیر می شود.
شرکت نورایبل (Neurable) اخیرا با سرمایه‌گذاری 2 میلیون دلاری اقدام به ساخت رابط مغز و کامپیوتر کرده است. این شرکت فناوری مربوط به این رابط را به صورت پتنتی ثبت کرده است. این رابط فعالیت‌های مغز را مورد بررسی قرار داده و با استفاده از از نرم‌افزار قدرتمندی که دارد به یک دستگاه خارجی متصل می‌شود. مغز انسان برای کنترل این دستگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد.
نورایبل یک کیت توسعه نرم‌افزار (SDK) تولید کرده که توسعه‌دهندگان فناوری BCI می‌توانند از آن برای ایجاد ارتباط میان BCI و ماشین‌ها استفاده کنند.
filereader.php?p1=main_c81e728d9d4c2f636
رامس آلکاید از بنیان‌گذاران شرکت نورایبل می‌گوید: « هدف ما ساخت پلت‌فورم جدیدی برای تعامل میان انسان و کامپیوتر است. سرمایه‌گذاران ما، با تامین بودجه لازم به ما کمک کردند تا برای رسیدن به دنیای بدون محدودیت به جلو حرکت کنیم. ما از اعتماد آنها تشکر می‌کنیم.»
یکی از سرمایه‌گذاران این شرکت می‌گوید: « این تیم معتقد است که می‌تواند به مردم برای کنترل ادوات کمک کند. این کار با استفاده از مغز انجام می شود. فناوری آنها تعامل انسان و کامپیوتر را دگرگون می‌کند.»
فناوری ارائه شده توسط این شرکت به گونه‌ای است که نیاز به سوراخ کرده جمجمه نداشته و به صورت بی‌سیم عمل می‌کند. در این روش از الکترودهای خشک و به صورت غیرتهاجمی برای ایجاد ارتباط استفاده می‌شود.
فناوری SDK این شرکت در نیمه دوم سال 2017 به بازار عرضه می شود. این شرکت قصد دارد با شرکت‌های متعددی در این حوزه وارد همکاری شود.