استارتاپ لبخندها

زبانه های اولیه

استارتاپ لبخندها

لبخند زدن بهترین راه حل مقابله با مشکلات اطراف ما است. توانایی اینکه چگونه با مشکلاتمان مقابله کنیم نیاز به اراده و سلامت ذهن و روان ما است. امروزه هم که اینقدر مشکلات در بین ما زیاد شده‌اند که دیگر کسی یادش نمی‌آید به مشکلات لبخند بزند و آن‌ها را از یاد ببرد. راه‌هایی سنتی برای به دست آوردن سلامت روان وجود دارند که اکنون با کمک محصولات بعضی از استارتاپ‌ها به بهتر کردن هر چه بهتر این پروسه کمک می‌کنند®. 

 

·         لیمبیکس (Limbix)

ابزارهای مدرن درمان برای استفاده درمانگرها. این استارتاپ مستقیما به سلامت روان نمی‌پردازد اما برای درمان هر گونه بیماری به کمک روانشناسان می‌آید با تهیه ابزارهای واقعیت مجازی، اپلیکیشن‌های تحت وب و موبایل بتوانند مراجعه کنندگانشان را بهتر و با پیگیری بیشتری درمان کنند. با بستر واقعیت مجازی آن‌ها می‌توانند بیمارانشان را از راحتی مطبشان به بیرون بکشانند و به جایی که بیمار از آن می‌ترسد ببرند. این بستر واقعیت مجازی خصوصا به روانشناسان کمک می‌کند تا بتوانند بیماران را در معرض اتفاقی که در آن فوبیا دارند قرار دهند. محیط‌های واقعیت مجازی لیمبیکس طوری طراحی شده‌اند که کاملا با واقعیت یکسان باشند و به بیماران کمک می‌کند که حضورشان در واقعیت را حس کنند. درمان واقعیت مجازی لیمبیکس شامل محتواهایی مثل ترس از رانندگی، پرواز، فوبیا، اضطراب از سخنرانی در جمع، ترس از ارتفاع، فوبیاهای مربوط به پزشکی، فوبیای حضور در جای شلوغ و خیلی چیزهای دیگر است. حتی یک امکان بسیار جالب دیگر هم دارد که روانشناس با کمک سرویس تماشای خیابان گوگل افراد را به هرجایی که با کمک آن می‌تواند بیمارش را درمان کند ببرد. برای استفاده از سرویس واقعیت مجازی بیماران فقط نیاز به یک گوشی و هدست همگام با google daydream دارند. 

بستر بعدی که لیمبیکس برای ارتباط درمانگر با بیمار برقرار کرده داشبورد درمان است. بعد از یک جلسه مشاوره، درمانگر به راحتی می‌تواند وظایف بیمار را که باید در خانه انجام دهد گوش زد کند. برای راحتی کار هم بیماران بعد از انجام وظایفشان آن‌ها را در اپلیکیشن می‌نویسند و به درمانگر اطمینان خاطر می‌دهند که کارشان را به خوبی انجام داده‌اند. اپلیکیشن لیمبیکس برای موبایل هم در دسترس است که کار را برای بیماران خیلی راحت می‌کند. وقتی که درمانگر تکلیفی را برای بیمار تعیین می‌کند بیمار از طریق دریافت اعلان ها و پیام ها در می یابد که تکالیف را انجام دهد. با لیمبیکس درمانگرها می‌توانند بیمارها را به طور استاندارد ارزیابی کنند و اپلیکیشن بعد از گرفتن جواب از بیمار آن را روی داشبورد روانشناس قرار می‌دهد و کار را برای او راحت‌تر می‌کند تا روند درمان را پیش بگیرد. لیمبیکس بستر مدیتیشن را هم بین جلسات درمان قرار داده. این فایل‌های صوتی مدیتیشن‌ها به طور خاص برای بیماران موردنظر ساخته شده‌اند.

برای اطلاع بیشتر از نحوه کارشان می‌توانید به limbix.com مراجعه کنید. 

 

·         joyable.com

اضطراب اجتماعی یا هراس اجتماعی نوعی اضطراب است که با ترس و اضطراب شدید در موقعیت‌های اجتماعی شناخته می‌شود و حداقل بخشی از فعالیت‌های روزمره شخص را مختل می‌کند. این نوع اضطراب هم جدیدا در آمریکا خیلی شایع شده به طوری که ۱۵ میلیون آمریکایی از آن رنج می‌برند. joyable برنامه پیشگام آنلاینی است که برای غلبه به این بیماری طراحی شده است. بر اساس آمارهای موسسه ملی سلامت روان ۸۵ درصد مردمی که برای درمان اضطراب اجتماعی تلاش می‌کنند، از درمان کافی برخوردار نمی شوند. دلیل این مسئله این است که هیچ درمان محلی در دسترس نیست یا این نوع اضطراب مانع از مراجعه به درمانگر می‌شود. joyable یک راه حل آنلاین موثر و مقرون به صرفه برای غلبه بر اضطراب اجتماعی بر اساس رفتار شناختی است که با مخلوط شدن مربیگری متخصص به مشتریان این اطمینان را می‌دهد که با حمایت شدن و تشویق شدن آن‌ها می‌توانند به هدفشان برسند. راه اندازی این استارتاپ از یک مسئله بسیار کوچک شروع شد. 

موسس و مدیرعامل این استارتاپ می‌گوید این ایده از جایی شروع شد که داشتن ارتباط چشمی با دیگران برایم مشکل بود. هرچه روزها سپری می‌شدند وضع او از نظر ارتباطات بدتر می‌شد. او هم تصمیم به این گرفت که شرکتی راه بیاندازد تا افراد در اجتماع احساس بهتری داشته باشند و با افراد اطراف خود ارتباط بهتری برقرار کنند. این سرویس ابتدا از مشتریان یک تست می‌گیرد که تنها یک دقیقه طول می‌کشد. این تست برای کمک کردن هر چه بهتر به کاربران گرفته می‌شود. مشترکان با مربی‌های مجرب صحبت می‌کنند تا به آن‌ها کمک ‌کنند که تغییرات لازم انجام شود تا به نتیجه مطلوبی برسند. با این مربی‌ها کاربران می‌توانند هم با موبایل، پیام یا ایمیل در ارتباط باشند. یک سری تمرینات هم دارد که با انجام دادن آن‌ها افراد می‌توانند از اضطراب اجتماعی خود کم کنند.

·         pacifica Labs

با کنترل استرس زندگی خوشحال‌تری داشته باشید

در واقع اعمال انسان‌ها از طریق چرخه‌ای از افکار، احساسات و رفتارها تشکیل شده‌ است. به طور مثال با داشتن اضطراب، افکار ترسناک باعث احساسات جسمی می‌شوند که باعث اعمال غیر ارادی می‌شود. مثلا قلب شما شروع به تپش می‌کند پس فکر می‌کنید در خطر هستید و بعد از آن فرار می‌کنید. pacifica تلاش می‌کند چرخه موجود را با ابزارهایی که هر یک از اجزای آن را هدف قرار می دهد بشکند. روز به روز و با سرعت خودتان می‌توانید چگونه اداره کردن احساساتتان را یاد بگیرید. ما برای اصلاحات سریع یا وعده های دروغ زندگی نمی‌کنیم. ما برای پیشرفت واقعی، یک روز در یک زمان آفریده شده‌ایم. 

این سرویس یک اپلیکیشن ارائه می‌دهد که برای اندروید، آی او اس و وب عرضه شده است. ابزارهای روزانه برای استرس و اضطراب همراه با یک جامعه حمایتی  که بر اساس درمان رفتاری شناختی و مدیتیشن ارائه می‌شود. 

اپلیکیشن از بخش‌های مختلفی تشکیل شده. یکی از بخش‌های مهم آن شامل فایل‌های صوتی می‌شوند که بر اساس  راهنماهای روانشناسان طراحی شده‌اند و راه‌هایی را به شما پیشنهاد می‌دهند که خودتان به خودتان کمک کنید تا از استرستان کم شود. بعضی تکنیک‌هایی را به شما یاد می‌دهند تا در زمانی که حال خوبی ندارید آرام شوید. بخش مهم دیگری دارد که در آن می‌توانید چالش های روزانه را برای کمک به رسیدن به اهداف بلند مدت خود تنظیم کنید.

 

برای اطلاعات بیشتر هم می‌توانید به https://www.thinkpacifica.com/ مراجعه کنید.

نویسنده: محمد طبیب‌زاده


Leave a comment

Filtered HTML

  • آدرس هاي وب سايت و آدرس هاي ايميل بصورت خودكار لينك مي شوند.
  • Shortcodes usage

  • تگ هاي HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • شكستن خطوط و پاراگراف ها بصورت خودكار اعمال مي گردد.

Plain text

  • هيچ تگ HTML مجاز نيست.
  • آدرس هاي وب سايت و آدرس هاي ايميل بصورت خودكار لينك مي شوند.
  • شكستن خطوط و پاراگراف ها بصورت خودكار اعمال مي گردد.
تصویر کد امنیتی
حروفی که در تصویر نمایش داده شده، وارد کنید.